Tuesday, March 21, 2023
HomePolitikëRama solidarizohet me Erdoganin: Një mision shpëtimi do të niset sot për...

Rama solidarizohet me Erdoganin: Një mision shpëtimi do të niset sot për në Turqi

-

Një mision shpëtimi nga Shqipëria solidariteti do të niset sot për në Turqi.

Kështu njoftoi kryeministri Edi Rama pas tragjedisë në Turqi, ku një tërmet i fuqishëm goditi këtë shtet.

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”, shkruan Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,748FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts