Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëBenet Beci: “Artizanati në Shkodër ka një traditë që veç i ka...

Benet Beci: “Artizanati në Shkodër ka një traditë që veç i ka shtuar vlerat ndër breza qytetit”

-

 

Nga Benet Beci
Artizanati në Shkodër ka një traditë që veç i ka shtuar vlerat ndër breza qytetit. Fatmirësisht ka tashmë edhe të rinj që synojnë ta kenë punën e dorës një mundësi për t’i shtuar të ardhurat e tyre.
Teksa të rinjtë e sotëm e përdorin mjaft mirë teknologjinë e shumë prej tyre trajnohen në mënyrë të vazhdueshme për shkrimin e projekteve, artizanët e traditës mund të sigurojnë përçimin e dijeve dhe të ofrojnë shumë nga përvoja e tyre. Bashkëpunimi sjell veç zhvillim ndaj në këtë përpjekje për të parë nga e ardhmja, duke u mbështetur në traditë, një mundësi më shumë ofrohet edhe nga Ministria e Kulturës përmes këtij granti. Mos hezitoni të aplikoni!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts