Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetPortreti i Ibrahim Rugovës në hollin e Parlamentit Europian

Portreti i Ibrahim Rugovës në hollin e Parlamentit Europian

-

Fotografia e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugovës që deri ditën e fundit punoi për pavarësinë, është e vendosur në hollin e Parlamentit Evropian.

Imazhi i politikanit shqiptar u kthye në vëmendje sot kur presidentja e PE-së, Roberta Metsola priti presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Komentet në rrjete sociale, cilësojnë Rugovën dhe Zelensky-n si “dy presidentët e Çlirimit”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts