Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëRama zbulon detaje nga takimi me kreun e Emiratet e Bashkuara Arabe

Rama zbulon detaje nga takimi me kreun e Emiratet e Bashkuara Arabe

-

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Mohamed bin Rasheed al Maktoum, zëvendës presidentin dhe kryeministrin e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama zbulon se ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit “Shkëmbim i përvojës përvojës në lidhje me zhvillimin dhe modernizimin e qeverisjes”, e cila do të mundësojë edhe realizimin e projekteve të digjitalizimit me mbështetjen e EBA.

“Me ftesë të Mohamed bin Rasheed al Maktoum, Zv/President dhe Kryeministër i Emirateve të Bashkuara Arabe, për të firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit “Shkëmbim i përvojës në lidhje me Zhvillimin dhe Modernizimin e Qeverisjes”, e cila do të na mundësojë edhe realizimin e projekteve të digjitalizimit me mbështetjen e EBA “, ka shkruar Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts