Tuesday, March 28, 2023
HomeAktualitetSot 15 vjet shtet, Rama publikon foton dhe uron pavarësinë e Kosovës

Sot 15 vjet shtet, Rama publikon foton dhe uron pavarësinë e Kosovës

-

Kryeministri Edi Rama ka uruar pavarësinë e Kosovës. Në një status në “Facebook” ka publikuar një foto

Mirë mëngjes “Gëzuar Pavarësinë”; shkruan Rama ndërsa ka publikuar  një foto ku shihet një vogëlushë teksa ka një foto të Kosovës.

Sot mbushen 15 vite nga shpallja e pavarësisë së shtetit më të ri në Evropë, Kosovës. Shpallja e Pavarësisë së Kosovës është bërë më 17 shkurt të vitit 2008 në ora 15:39 në Kuvendin e Republikës së Kosovës në Prishtinë. Në një mbledhje të jashtëzakonshme ku merrnin pjesë 109 nga gjithsej 120 deputetë, Kuvendi i Kosovës njëzëri shpalli Kosovën shtet të pavarur, sovran dhe demokratik.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,753FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts