Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetLindita Nikolla, mesazh mbështetjeje në 1-vjetorin e sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës

Lindita Nikolla, mesazh mbështetjeje në 1-vjetorin e sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës

-

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka ndarë një mesazh mbështetjeje në 1-vjetorin e sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës.

Një vit pas sulmit ushtarak të Rusisë kundër Ukrainës, Shqipëria vijon të mbështesë fuqimisht luftën e drejtë të Ukrainës për të mbrojtur lirinë, sovranitetin dhe tërësinë territoriale.
Me Rezolutën e Kuvendit, mbështetjen financiare, humanitare dhe ushtarake si vend anëtar i NATO-s, pritjen e të shpërngulurve dhe kontributin si bashkëpenëmbajtëse me ShBA në KS të OKB dhe unifikimin e qëndrimeve me BE, jemi në krye të përpjekjeve të botës së qytetëruar për mbrojtjen e një vendi sovran.
Slava Ukraini!”, shkruan Kryetarja Nikolla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts