Friday, March 31, 2023
HomePolitikëAksidenti i autobusit shqiptar në Kroaci, Presidenti Begaj: Po ndjekim ngjarjen

Aksidenti i autobusit shqiptar në Kroaci, Presidenti Begaj: Po ndjekim ngjarjen

-

Presidenti i vendit, Bajram Begaj, ka shprehur ngushëllimet ndaj familjarëve të shqiptarit Gazmir Korbi, i cili vdiq në aksidentin e autobusit në Kroaci, ku mbetën të lënduar 9 persona.

Kreu i shtetit siguron të gjithë familjarët e të lënduarve se po e ndjek situatën në vijimësi duke komunikuar me ambasadorin shqiptar në Kroaci, si dhe me autoritetet kroate.

Kujtojmë që të plagosurit po marrin trajtim mjekësor në spitalet e Kroacisë, ndërkohë që një grua është në gjendje të rëndë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts