Thursday, March 23, 2023
HomePolitikëPasagjerët shtrohen në spitalet kroate, një prej tyre në gjendje të rëndë

Pasagjerët shtrohen në spitalet kroate, një prej tyre në gjendje të rëndë

-

Pas aksidentit të autobusit shqiptar i cili udhëtonte në Kroaci janë zbuluar edhe emrat e të gjithë pasagjerëve dhe gjendja e tyre shëndetësore së bashku me spitalet ku po kurohen.

Eshte mësuar se 5 shtetas po trajtohen në spitalin e qytetit të Karlovacit, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa 4 të tjerë po trajtohen në spitalin e Ogulinit, ku 1 prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

Gjendja e pasagjerëve:

5 shtetas po trajtohen ne spitalin e qytetit te Karlovacit
Veli Muca (pasagjer)
Armand Shaba (pasagjer)
Herman Gjeci (pasagjer)

Gjovalin Kola (pasagjer)
Adem Rexha (shoferi i cili ishte ne timon)
Jashtë rrezikut për jetën.

 

 

4 shtetas po trajtohen ne spitalin e qytetit te Ogulinit
Roland Kola (pasagjer)
Naile Bajraktari (pasagjere – ne gjendje pak te rende)
Klodian Vata (pasagjer dhe njekohesisht pronari i autobusit)

Ka ndërruar jetë:
Gazmir Korbi (ndihmës shoferi)

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts