Friday, March 31, 2023
HomeAktualitetPërplasja e trenave në Greqi, kryeministri Mitsotakis shpall 3 ditë zie kombëtare

Përplasja e trenave në Greqi, kryeministri Mitsotakis shpall 3 ditë zie kombëtare

-

Përplasja e dy trenave në Greqi rezultoi fatale. Të paktën 38 pasagjerë humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.

Autoritet paralajmërojnë se numri i viktimave mund të rritet në orët në vijim.

Si pasojë e kësaj tragjedie të rëndë, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka shpallur tri ditë zie kombëtare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts