Thursday, February 29, 2024
HomePolitikëRama lexon 14 herët ku i përmendet emri në akt-akuzën e FBI:...

Rama lexon 14 herët ku i përmendet emri në akt-akuzën e FBI: Ku është krimi këtu?

-

Kryeministri Edi Rama, teksa i përgjigjet akuzave të opozitës për çështjen Mc Gonigal, lexoi në Kuvend të gjitha herët që emri i tij është përmendur në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të FBI-së.

Ai ka deklaruar se në aktakuzë mund të jetë përmendur 14 herë emri i tij, por këto sipas tij nuk janë 14 akuza.

Rama pranon që ka darkuar me McGonigal, ndërsa thekson se nuk ka asgjë kompromentuese.

“Po, e vërtetë është që hëngra darkë me McGonigal. Dhe më ka ftuar ai mua. Dhe ku është krimi këtu? Hera e dhjetë, mbrojtja e të akuzuarit dështoi të provojë se i akuzuari i ka raportuar takimet edhe udhëtimet. Pra, këtu flitet për të akuzuarin që nuk ka bërë sipas ligjeve të tyre, detyrën e tij. Po ku hyn këtu krimi im? Se i raportoi ai apo jo qendrës që më takoi mua?”-tha Rama.

Me pas kryeministri ironizoi Berishën, por edhe Bashën që është fshehur dhe nuk del në skenë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts