Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëPadia ndaj Berishës dhe Garos, Balla shkon në GJKKO: Shpifja, vepër që...

Padia ndaj Berishës dhe Garos, Balla shkon në GJKKO: Shpifja, vepër që duhet dënuar

-

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është thirrur sot një seancën gjyqësore pajtimi në GJKKO në lidhje me padinë ndaj kryedemokratit Sali Berisha dhe zëdhënëses, Floriana Garo, duke i akuzuar për shpifje.

Balla pas daljes nga gjykata e Posaçme theksoi se vepra penale e shpifjes është një vepër që duhet dënuar.

“Sali Berisha duhet të mësohet të vijë këtu. Ligji funksionon dhe Vepra Penale e shpifjes është një vepër që duhet dënuar.”, tha ai për mediat.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts