Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëRama: Danimarka, mbështetëse e vendosur e Shqipërisë në procesin e integrimit europian

Rama: Danimarka, mbështetëse e vendosur e Shqipërisë në procesin e integrimit europian

-

Mette Frederiksen, kryeministrja e Danimarkës zhvillon në Tiranë një vizitë zyrtare. Ajo është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe kanë pasur një konferencë për shtyp.

Kryeministri Rama tha se Danimarka ka qenë një mbështetëse e vendosur e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në procesin e integrimit.

Sipas Ramës, “Vizita e kryeministres këtu ka një rëndësi të veçantë edhe për marrëdhëniet gjeopolitike mes Europës së bashkuar dhe Ballkanit Perëndimor dhe vetë Danimarkës me Ballkanin Perëndimor.

Më tej kreu i qeverisë u ndal edhe tek rritja e turistëve danezë në Shqipëri.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts