Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëBesart Kadia emërohet zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme

Besart Kadia emërohet zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme

-

 

Këshilli i Ministrave ka vendosur që të emërojë Besart Kadian si zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Ai është liruar nga pozicioni i tij zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë dhe në këtë detyrë është emëruar Endrit Yzeiraj.

Vendimi:

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi:

Z. Besart Kadia emërohet zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Z. Endrit Yzeiraj emërohet zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts