Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetRikthehen vdekjet nga Covid-19, MSH: 1 pacient ndërron jetë

Rikthehen vdekjet nga Covid-19, MSH: 1 pacient ndërron jetë

-

Covid-19 i ka marrë jetën një 80-vjeçari nga Tirana. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, se 310 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar të infektuar.

Njoftimi i plotë:

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 310 testime, ka 16 qytetarë të infektuar, ka 1 humbje jete dhe 16 të shëruar në 24 orët e fundit

8 Mars 2023 – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 310 testime, nga të cilët 16 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID19.

12 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Fier, Roskovec, Vlorë, Korçë.

Janë 156 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit ka humbje jete me SarsCov2, një qytetar nga Tirana, 80 vjeç.

Janë shëruar 16 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,852 që nga fillimi i epidemisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts