Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetUlje temperaturash dhe reshje shiu në të gjithë vendin, parashikimi i motit...

Ulje temperaturash dhe reshje shiu në të gjithë vendin, parashikimi i motit për sot

-

Ditën e sotme parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje shiu në të gjithë territorin, ku në zona të izoluara do të ketë rrebeshe afatshkurtra shiu.

Ndërsa në zonat e thella malore pritet të ketë reshje të pakta dëbore.

Mbrëmja dhe nata vonë parashikohet të sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit si fillim në zonat perëndimore të Shqipërisë. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Republika e Kosovës parashikohet që përgjatë gjithë ditës së mërkurë të jetë në mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin vranësira të shumta në territor. Pritet që vranësirat herë pas here të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje në të gjithë vendin. Ndërsa në orët e mbrëmjes dhe në vijim presim përmirësim gradual të motit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts