Wednesday, March 29, 2023
HomePolitikëRama: Sipërmarrja duhet të bashkohet me qeverinë për t’i dhënë një shtysë...

Rama: Sipërmarrja duhet të bashkohet me qeverinë për t’i dhënë një shtysë domethënëse rritjes së pagave

-

 

Kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi me biznesin privat, ka folur për domosdoshmërinë që sipërmarrja të ndërgjegjësohet për rritjen e pagave dhe trajtimin e punonjësve.

Rama nënvizon edhe jemi në një udhëkryq shumë delikat dhe më në fund vetë sipërmarrja po e shikon gropën që i ka hapur vetes vit pas viti.

”Sipërmarrja duhet të bashkohet me qeverinë për t’i dhënë një shtysë domethënëse rritjes së pagave”,-shkruan Rama në një postim në Facebook.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts