Thursday, June 8, 2023
HomeAktualitetParashikimi i motit, java nis me diell

Parashikimi i motit, java nis me diell

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin për shkak të masave ajore të lagështa dhe të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit por edhe alternime vranësirash kryesisht të larta dhe transparente. Në orët e vona të mbrëmjes shtim vranësirash gradualisht deri të dendura të ulta.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – jugperëndim dhe shpejtësi 1-5m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 1 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,804FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts