Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëShqipëria zyrtarizon dhurimin e 1 milionë eurove për të prekurit e tërmetit...

Shqipëria zyrtarizon dhurimin e 1 milionë eurove për të prekurit e tërmetit në Turqi dhe Siri

-

 

Shqipëria ka zyrtarizuar dhurimin e 1 milionë euro për të mbështetur qytetet e prekura gjatë tërmetit shkatërrimtar në Turqi dhe Siri.

Shuma është dhuruar sot gjatë Konferencës së Donatorëve të zhvilluar nga Komisioni Evropian dhe nga presidenca Suedeze.

“Shqipëria akordoi 1 milionë euro për të mbështetur qytetet e prekura gjatë tërmetit shkatërrimtar në Turqi dhe Siri. Sot gjatë Konferencës së Donatorëve të zhvilluar nga Komisioni Europian dhe nga presidenca Suedeze. Ishim pranë miqve tanë që në momentet e para dhe po japim kontributin tonë edhe për rindërtimin e qyteteve të rrënuara. Të gjithë bashkë mund të lehtësojmë dhimbjen dhe të ndihmojmë në kapërcimin e kësaj situate.”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts