Wednesday, May 31, 2023
HomePolitikëShqipëria drejt 14 majit, mbyllet dorëzimi i listave të kandidatëve për kryetarë...

Shqipëria drejt 14 majit, mbyllet dorëzimi i listave të kandidatëve për kryetarë dhe anëtarë të Këshillave

-

Mbrëmë ka mbaruar afati për dorëzimin e listave në KQZ të kandidatëve për kryetarë bashkish dhe të këshillave bashkiakë në kuadër të zgjedhjeve të 14 majit.

PS i ka depozituar kërkesat në KQZ pasditen e djeshme, ndërkohë që koalicioni “Bashkë Fitojmë” e kanë dorëzuar pak më vonë. Po ashtu mësohet se Partia Demokratike i ka dorëzuar këto lista të gjitha pak para mesnatës, rreth orës 23:55.

KQZ do të nisë të shoh dhe vlerësojë dokumentacionin dorëzuar nga subjektet politike, nëse ka ndonjë gabim, ndërsa do të shqyrtohen dhe formularët e dekriminalizimit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,791FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts