Sunday, June 4, 2023
HomeAktualitetDeputeti Agron Çela uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

Deputeti Agron Çela uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

-

Deputeti Agron Çela ka uruar besimtaret katolik per festen e Pashkeve me ane te nje postimi ne rrjetin social Facebook.
Postimi i plote:
Dita e shenjte e Pashkëve, kësaj kryefeste te besimtareve katolike, me obligon te uroj te gjithë qytetaret katolike te Qarkut te Shkodres e mbare Shqipërisë, gëzime e begati ne familjet, te afërmit dhe miqtë e tyre !
Kjo feste simbolizon për katoliket ringjalljen e Krishtit dhe mikpritjen e tij si shpëtimtari qe te mbron! Pashkët japin shprese, japin besim, japin force e solidaritet për te përballuar bashkërisht sfidat e jetës!
Festa e Pashkëve promovon akoma me shume tolerancën, harmoninë ndërfetare dhe respektin e ndërsjelle. Këto vlera te qenësishme, populli shqiptar i ka mishëruar si rralle popull tjetër, ndaj dhe çmohemi për këto nga bota e qyteteruar! Dhe ne ketë pike, Shkodra jone është ajo qe rrezaton gjithnjë mrekullinë e mirëkuptimit ndërfetar dhe respektin e besimit te ndërsjelle duke qene gjithnjë te bashkuar!
Unë besoj shume se festa e Pashkëve i pasuron këto vlera te përbashkëta qe kemi, ndaj dhe urimi i pezemert për besimtaret katolike dhe te gjithë qytetaret shqiptare ne ketë dite te shenjte te Pashkëve, është sa legjitim aq dhe obligim!
Gëzime dhe vetëm gëzime ne familjet tuaja, vëllezër katolike!
Zoti ua shtoftë te mirat dhe ua realizoftë deshirat tuaja!
Me respekt!
Agron Çela, Deputet i Qarkut te Shkodres!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,800FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts