Thursday, June 8, 2023
HomeAktualitetPresidenti Begaj: Drita e Pashkës ndriçoftë mendjen dhe jetën e shqiptarëve

Presidenti Begaj: Drita e Pashkës ndriçoftë mendjen dhe jetën e shqiptarëve

-

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka uruar sot pashkët nga Korça ku ka mbërritur për një vizitë me rastin e festës.

Presidenti uroi të gjithë besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës.

“Uroj për të gjithë shqiptarët që kjo pashkë ardhtë e mbarë dhe drita e Pashkës ndriçoftë mendjen dhe jetën e shqiptarëve”, tha ai.

Teksa u pyetu dhe për situatën parazgjedhore Kreu i Shtetit nuk ka preferuar të përgjigjet.

“Kjo është një festë dhe mos ta prishim atmosferën e festës. Gëzuar pashkët!”, deklaroi Begaj.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,804FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts