Thursday, June 1, 2023
HomePolitikëTirana u bë dje kryeqyteti evropian, Rama publikon fotoalbumin: RETRO po, mbrapa...

Tirana u bë dje kryeqyteti evropian, Rama publikon fotoalbumin: RETRO po, mbrapa jo

-

Tirana u bë dje kryeqyteti evropian i RETRO-s, duke mirëpritur në sheshin “Skënderbej”, koleksionin e mjeteve RETRO. Kryeministri Edi Rama ndau fotoalbumin me disa nga momentet më të shënuara, teksa e shoqëroi me diçiturën: Retro po, mbrapa jo.

Pazari vintage i punimeve artizanale, artefakteve, punime artistike me metal, dru e qeramikë, orendive të vjetra, si dhe një hapësirë dedikuar traditës folklorike shqiptare si pjesë e identitetit tonë kombëtar e si një aset kulturor.

Qilima shumëngjyrësh, veshjet me motive tradicionale, ushqimi i mirë, muzikë Jazz&Swing, së bashku me stendën e Targave Suvenir që asnjëherë nuk mungon në sheshin “Skënderbej”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,790FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts