Sunday, October 1, 2023
HomeAktualitetPërfundon edicioni i tretë i garës ndërkombëtare “Tiranathlon”, ja kush janë fituesit

Përfundon edicioni i tretë i garës ndërkombëtare “Tiranathlon”, ja kush janë fituesit

-

Përfundon edicioni i tretë i garës ndërkombëtare “Tiranathlon”, ku morën pjesë mbi 200 garues nga 18 vende të ndryshme të botës. Ky event i madh sportiv, u organizua në Parkun e Liqenit të Farkës.

Aktiviteti përkoi edhe me vitin kur Tirana mban titullin Qyteti Europian i Sportit, ku u bënë bashkë tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm dhe vrap.

Fituesit e garës sipas kategorive janë si më poshtë:

SPRINT – MESHKUJ
1. Panagiotis Polyzos
2. Kivanc Sahinkaya
3. Angelos Vozikis

 

 

SPRINT – FEMRA
1. Iva Pavlovic
2. Evelina Bobujani
3. Danai-Elina Makridaki

OLYMPIC – MESHKUJ
1. Borislav Palashev

2. Strahinja Trakic
3. Albion Ymeri

OLYMPIC – FEMRA
1. Anastasia Peycheva
2. Konstantina-Nantia Zyntzanaki
3. Gergana Stoyanova

OLYMPIC RELAY
1. Eduard Dalla
2. Miti Kote
3. Kristo Naci

SPRINT RELAY
1. Bujar Bakiu
2. Dorian Hoxhallari
3. Julian Lekocaj

Me qëllim, mbarëvajtjen dhe organizimin e aktivitetit sportiv “Tiranathlon” në Parkun Helen pranë Liqenit të Farkës, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim dhe me Ambasadën Greke dhe Policinë e Shtetit, kishin hartuar një plan masash për organizimin e lëvizjes së automjeteve gjatë zhvillimit të garës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts