Monday, September 25, 2023
HomePolitikëTuri i lamtumirës, Yuri Kim viziton Shkodrën: Mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen

Turi i lamtumirës, Yuri Kim viziton Shkodrën: Mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen

-

 

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim e cila është në fund të mandatit ka vizituar qytetin e Shkodrës, në kuadër të turit të saj të lamtumirës. Diplomatja është shprehur mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen, inkurajimin dhe shembullin e tyre.

“Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka vizituar Shkodrën pasi ka qëndruar në Tropojë në kuadër të turit të saj të lamtumirës në të gjithë Shqipërinë. Ambasadorja Kim falënderoi popullin e veriut të Shqipërisë që tregoi historinë dhe karakterin e tyre dhe çfarë do të thotë të jesh i fortë dhe besnik, të qëndrosh për atë që ata besojnë dhe në të njëjtën kohë, të jesh i hapur ndaj botës dhe të tregosh mirësi. ndaj të huajve. Ajo tha se u është përgjithmonë mirënjohëse shqiptarëve për mikpritjen, inkurajimin dhe shembullin e tyre”, shkruan ambasada e SHBA.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts