Thursday, September 21, 2023
HomeAktualitetAmbasadorja Kim takon drejtoreshën e SHISH, Vlora Hyseni

Ambasadorja Kim takon drejtoreshën e SHISH, Vlora Hyseni

-

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka takuar sot drejtuesen e Shërbimit Informativ Shtetëror, Vlora Hyseni.

“Yuri Kim ka vizituar sot Vlora Hysenin, Drejtoreshën e Shërbimit Informativ Shtetëror, për ta uruar për emërimin e ri dhe për t’i uruar suksese në këtë rol të rëndësishëm. Të dy ranë dakord për rëndësinë e bashkëpunimit të fortë SHBA-Shqipëri në sigurinë kombëtare dhe inteligjencën. Ambasadorja Kim shprehu gjithashtu mbështetjen për përpjekjet e reja për të siguruar që Shqipëria të jetë në gjendje të përballojë me efektivitet sfidat”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,869FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts