Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitetPeleshi: Trupat Komando përfunduan me sukses kursin "Lufta në qendrat e banuara"

Peleshi: Trupat Komando përfunduan me sukses kursin “Lufta në qendrat e banuara”

-

Trupat Komando kanë përfunduar me sukses kursin “Lufta në qendrat e banuara”.

Lajmin e dha ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili ndau edhe pamje nga kursi.

“Nën drejtimin e instruktorëve më të mirë, ata zhvilluan aftësitë taktike në këtë lloj luftimi i cili konsiderohet si një ndër më të vështirët”, theksoi Peleshi.

“Efektivët treguan nivel të lartë të përgatitjes profesionale, duke dëshmuar se jemi në nivelin e forcave homologe të vendeve anëtare të NATO-s”, u shpreh Peleshi.

Ministri u shpreh se, “ky është një tregues i aftësisë së trupave tona dhe gatishmërisë për t’u përballur me sfida më të vështira”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts