Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetRadhë të gjata në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, mijëra qytetarë...

Radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, mijëra qytetarë hyjnë në Shqipëri

-

Radhë të gjata janë krijuar në pikën kufitare të kapshticës këtë të shtunë.

Autoritete shqiptare janë duke punuar me kapacitet të plotë për të përballuar fluksin.

Sipas informacioneve, pala greke është duke punuar me sportele të reduktuara. Sakaq mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 4023 shtetas si dhe kanë dalë 4721 të tjerë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts