Thursday, May 23, 2024
HomeAktualitetReagon Kryeministrja Meloni për 4 të rinjtë italianë që ikën pa paguar...

Reagon Kryeministrja Meloni për 4 të rinjtë italianë që ikën pa paguar në Berat

-

Ka reaguar vetë kryeministrja Georgia Meloni lidhur me katër të rinjtë italianë që u larguan pa paguar në një restorant në Berat.

Në një reagim në facebook, Meloni shkruan: 

Ndërsa isha në Shqipëri, kryeministri Rama më tregoi historinë e 4 italianëve që u larguan nga një restorant lokal pa paguar faturën. Kamerieri, pasi pamjet e arratisjes së tyre u bënë virale, tha se ishte ende i lumtur sepse bashkatdhetarët tanë kishin ngrënë mirë dhe ishin të lumtur.

Me vjen turp, sepse Italia qe dua te përfaqësoj nuk është një Komb që e bën vetën të flasë jashtë për këto gjëra, që nuk respekton punën e të tjerëve, që mendon se është qesharake duke i bërë të tjerët. Kështu vendosa t’i kërkoja ambasadorit të shkonte të bashkonte faturën, të cilën e pagova personalisht. Asgjë e madhe, në fakt as që raportova për këtë.

Megjithatë kjo në Itali ka krijuar edhe polemika, nga një opozitë që me sa duket preferon një tjetër imazh të Italisë. Më vjen keq sepse shpresoja që të paktën të gjithë të bien dakord për diçka kaq të parëndësishme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts