Wednesday, October 4, 2023
HomeAktualitetTrafik i mbingarkuar, lëvizja Tiranë-Lezhë shkon në 5 orë!

Trafik i mbingarkuar, lëvizja Tiranë-Lezhë shkon në 5 orë!

-

Trafiku në rrugët e Shqipërisë është një tmerr këto dite. Shkak turizmi, por edhe mos zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor. Por nga mungesa e policisë në disa akse.

Sot për të shkuar në Lezhë nga Tirana shkon 5 orë dhe më tepër. Një orë e gjysëm vonon vetëm pjesa kur mbaron autostrada Thumanë- Milot, aty ku vjen edhe aksi nga Kosova.

Makinat kokë më kokë dhe nuk ka polic rrugor që të drejtojë apo menaxhojë trafikun në këtë pikë ku janë me qindra e qindra makina në radhë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,878FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts