Monday, May 20, 2024
HomeAktualitetZjarri në malin e Shpiragut, Peleshi: Flakët drejt izolimit të plotë, helikopteri...

Zjarri në malin e Shpiragut, Peleshi: Flakët drejt izolimit të plotë, helikopteri Cougar ndërhyri nga ajri

-

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi deklaron se situata është nën kontroll dhe zjarri po shkon drejt izolimit të plotë në malin e Shpiragut, në bashkinë e Beratit.

Në një postim në rrjetet sociale ai njofton se në mbështetje të forcave në terren u angazhuan edhe 50 trupa të tjerë nga reparti i Poshnjes, duke e çuar në 100 numrin e efektivëve të Forcave të Armatosura që po punojnë me intensitet deri në shuarjen përfundimtare të tij.

Për shkak të terrenit të vështirë që nuk mundëson ndërhyrjen me mjete zjarrfikëse, helikopteri Cougar ka ardhur në ndihmë që në orët e para të mëngjesit, duke vijuar gjatë gjithë ditës ndërhyrjen nga ajri.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts