Saturday, May 18, 2024
HomeAktualitetNga afganët tek Ukraina, ja çfarë bisedoi i dërguari i SHBA-së në...

Nga afganët tek Ukraina, ja çfarë bisedoi i dërguari i SHBA-së në takimin me Ramën

-

I ngarkuari i SHBA me punë në Shqipëri, David Wisner, ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama, për të pohuar sërish lidhjen e fortë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

Siç njofton ambasada amerikane, ata diskutuan partneritetin e ngushtë të vendeve në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, veçanërisht për Ukrainën, si dhe rëndësinë e mbështetjes së rinisë shqiptare.

Wisner falënderoi gjithashtu kryeministrin për mikpritjen e jashtëzakonshme që Shqipëria ka treguar ndaj afganëve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts