Thursday, May 23, 2024
HomeAktualitetLindita Nikolla, mesazh në ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës: Hyjnorja dhe...

Lindita Nikolla, mesazh në ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës: Hyjnorja dhe tokësorja

-

Nga Lindita Nikolla, kryetare e Kuvendit
Sot, Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës.
Ne, shqiptarët, jemi krenar për këtë grua të jashtëzakonshme të kombit, që bashkon në një të vetme dhe në mënyre unikale Shenjtoren dhe Nobelisten e Paqes, hyjnoren dhe tokësoren, urtësinë dhe kontributin në zhvillimin e ideve humaniste me shërbimin e drejtpërdrejt ndaj të varfërve, të uriturve dhe të sëmurëve anembanë Planetit.
Mësimi i vyer dhe i urtë i Nënë Terezës se paqja nuk vjen me luftë, por me dashuri e dhembshuri është sot më aktual se asnjëherë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts