Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetShuarje e flakëve në Zhamë, reagon Peleshi: Situata nën kontroll

Shuarje e flakëve në Zhamë, reagon Peleshi: Situata nën kontroll

-

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar pas shuarjes së zjarrit në Zhamë të Lushnjes. Në një postim në Facebook ai shprehet se për shuarjen e flakëve u angazhuan 158 trupave të emergjencave civile dhe efektivëve të FA

“Në orët e para të mëngjesit të sotëm është arritur të vihet në kontroll të plotë situata në fshatin Zhamë, të Lushnjes. Vetëm pak minuta më parë, pas një pune intensive dhe përkushtimit të 158 trupave të emergjencave civile dhe efektivëve të FA, zjarri është shuar përfundimisht duke mos shkaktuar asnjë dëm në banesa e jetë njerëzish”, shkruan ai.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts