Tuesday, May 28, 2024
HomeAktualitet22 vite nga sulmi terrorist ne Kullat Binjake te SHBA

22 vite nga sulmi terrorist ne Kullat Binjake te SHBA

-

11 shtator 2001 – 11 shtator 2023, behen sot 22 vite nga sulmi terrosit i Al Kaeda mbi Kullat Bnjake te SHBA dhe ne ndertesen e Pentagonit. Kane qene 3 avione te marre penget nga terroristet e Al Kaeda, qe goditen krenarine arkitekturore te SHBA ! Nga ky sulm u humben jeten 3000 qytetare, mes te cileve edhe 3 shqiptare qe punonin ne Kullat Binjake, Mon Gjonbalaj nga krahina e Plave – Gucise, dhe Simon Dedvukaj e Rrok Camaj nga trevat e Malesise se Madhe te pertej kufirit !

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts