Saturday, May 18, 2024
HomePolitikëProcesi i Berlinit, Tirana do të pres Ministrat e Brendshëm nga 26...

Procesi i Berlinit, Tirana do të pres Ministrat e Brendshëm nga 26 shtete të BE-së…

-

 

Tirana do të presë Ministerialin e Ministrave të Brendshëm, në kuadër të Procesit të Berlinit më 14 Shtator.

Gjatë këtij Ministeriali, ministri i Brendshëm, Taulant Balla do të presë Ministrat e Brendshëm dhe krerët e delegacioneve nga 26 vende të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

Takimi pritet të zhvillohet pranë ambienteve të Pallatit të Kongreseve.

Gjatë kësaj mbledhjeje të përbashkët thuhet se do të diskutohet për menaxhimin e Integruar të kufijve, bashkëpunimi Rajonal në luftën kundër krimit të organizuar, si dhe partneritetin për krimin kibernetik në Ballkanin Perëndimor.

 

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts