Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetParashikimi i motit për sot: Rrebeshe shiu në disa zona

Parashikimi i motit për sot: Rrebeshe shiu në disa zona

-

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do te karakterizojne kushtet e motit në të gjithë vendin, por pas mesdite pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar shira të dobët dhe lokalë në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore, herë pas here priten edhe rrebeshe të izoluara shiu.

Sipas MeteoAlb, në mbrëmje dhe gjatë natës do të këtë përmirësim të përkohëshëm të kushteve atmosferike në të githë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke krijuar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts