Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitetSot mbahen zgjedhjet në Kukës, në garë vetëm dy kandidatë

Sot mbahen zgjedhjet në Kukës, në garë vetëm dy kandidatë

-

Qytetarët e Kukësit do t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri, pas skandalit seksual të Safet Gjicit.

45 mijë 946 qytetarë kanë të drejtë vote, ndërsa materialet zgjedhore janë shpërndarë në të 74 Qendrat e Votimit. Në Kukës, do të ketë vetëm identifikim elektronik.

Qytetarët do zgjedhin mes dy kandidatëve, mes Albert Halilajt të socialistëve dhe Emri Vata i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’.

Edhe në këto zgjedhje, Partia Demokratike zgjodhi që të mos dalë me kandidat për shkak të përçarjes.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts