Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëPeleshi: Anija "Butrinti", pjesë e operacionit të kërkim-shpëtimit të 16 emigrantëve në...

Peleshi: Anija “Butrinti”, pjesë e operacionit të kërkim-shpëtimit të 16 emigrantëve në ujërat e Egjeut

-

Anija shqiptare “Butrinti” ishte pjesë e operacionit të kërkim-shpëtimit të 16 emigrantëve sudanezë dhe somalezë në ujërat e Egjeut.

Lajmin e bëri të ditur sot ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili ndau dhe foto nga ky operacion.

“Anija shqiptare “Butrinti” dhe Roja Bregdetare greke kryen me sukses operacionin e përbashkët të kërkim-shpëtimit të 16 emigrantëve sudanezë dhe somalezë në ujërat e Egjeut, si pjesë e NATO’s Operation Sea Guardian, me mision ruajtjen e sigurisë detare në Mesdhe”, shkroi ministri Peleshi në një postim në rrjetet sociale.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts