Monday, December 11, 2023
HomePolitikëMinistrja e Shëndetsisë, Albana Koçiu pret Geraldine McWeeney, përfaqësuesen e Organizatës Botërore...

Ministrja e Shëndetsisë, Albana Koçiu pret Geraldine McWeeney, përfaqësuesen e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri

-

 

“Me Geraldine McWeeney, përfaqësuesen e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, u takuam për të vijuar partneritetin e rëndësishëm në forcimin e sistemit të kujdesit shëndetësor.
Fokusi i OBSH në Shqipëri është
Mbështetja teknike në zhvillimin dhe zbatimin e politikave dhe strategjive shëndetësore.
Përmirësimi i cilësisë së shëndetit.
Forcimi i sistemit të shërbimeve, kujdesit ndaj shëndetit mendor të fëmijëve dhe adoleshentëve për mirëqenien dhe zhvillimin psikosocial’- shkruan në profilin e saj në facebook, ministrja e re e Shëndetsisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts