Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetJa sa do të jenë temperatiurat këtë të hënë

Ja sa do të jenë temperatiurat këtë të hënë

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hënë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore relativisht të thata me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellet  me vranësira të pakta kalimtare.                 

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperendim  me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era fiton shpejtësi 10-14 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts