Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetJa si parashikohet moti për sot në Shqipëri

Ja si parashikohet moti për sot në Shqipëri

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me  kthjellime dhe alternime vranësirash kalimtare në mesditë dhe pasdite. Reshje shiu në orët e mesditës me intensitet të ulët përgjatë relieveve malore në verilindje dhe juglindje të vendit. Mjegullina do të jetë prezente përgjatë luginave.           

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperendim   me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek.Valëzimi në dete të do të jetë i forcës 1 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts