Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetBalla takon ambasadorin Hivzi: Bashkëpunim me Arabinë Saudite në luftën kundër krimit...

Balla takon ambasadorin Hivzi: Bashkëpunim me Arabinë Saudite në luftën kundër krimit të organizuar dhe terrorizmit

-

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi sot një takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Faisal Ghazi Hifzi.

Balla informoi se në takim u diskutua mbi forcimin e bashkëpunimit në luftën kundër krimit të organizuar dhe terrorizmit.

“Me Ambasadorin e Mbretërisë së Arabisë Saudite, i cili më përcolli urimet dhe ftesën e Ministrit të Brendshëm, Princit Abdulaziz bin Saud bin Naif bin Abdulaziz, diskutuam mbi forcimin e bashkëpunimit në luftën kundër krimit të organizuar dhe terrorizmit”, tha ai.

Ministri siguroi se dy vendet do të rrisin bashkëpunimin në fushën e sigurisë publike.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts