Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetParashikimi i motit, ja sa do të jenë temperaturat këtë të premte

Parashikimi i motit, ja sa do të jenë temperaturat këtë të premte

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash kalimtare ne mesdite. Reshje shiu me intensitet të ulët në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në verilindje dhe juglindje të vendit. Mjegullina do të jetë prezente përgjatë luginave.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6 m/sek  ndërsa përgjatë vijës bregdetare e kryesisht në bregdetin jugor dhe lugina era fiton shpejtësi 10-12m/sek. Valëzimi në dete të do të jetë i forcës 1 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts