Wednesday, July 24, 2024
HomePolitikëAsnjë shtetas shqiptar i lënduar në Izrael, ministri Hasani: Dënojmë fuqimisht sulmet

Asnjë shtetas shqiptar i lënduar në Izrael, ministri Hasani: Dënojmë fuqimisht sulmet

-

 

Sulmi me raketa i Hamasit në Izrael, ka shkaktuar reagimin e ministrit të Jashtëm Igli Hasani.

Përmes rrjeteve sociake Hasani thotë se Shqipëria e dënon ashpër këtë sulm.

“Ne qëndrojmë të vendosur kundër terrorizmit, mendimet tona janë me gjithë Izraelin”, shprehet ministri Igli Hasani.

Më herët, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë sqaroi se nga të dhënat e deritanishme nuk ka asnjë shtetas shqiptar të lënduar si pasojë e sulmeve të fundit atje.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts