Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëBalla takim me ambasadoren e Izraelit, Peleg: Shqipëria, solidaritet me popullin e...

Balla takim me ambasadoren e Izraelit, Peleg: Shqipëria, solidaritet me popullin e Izraelit

-

 

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Balla theksoi në një reagim se i shprehu ambasadores Peleg solidaritetin e Shqipërisë me popullin e Izraelit, ndërsa vijojnë sulmet terroriste të Hamasit kundër Izraelit.

“Shqipëria përmes Kryeministrit Edi Rama i dënoi ashpër këto sulme terroriste dhe mban një qëndrim të fortë kundër terrorizmit”, nënvizoi Balla.

“Mendimet dhe lutjet tona sot janë për viktimat e këtij sulmi të pabesë, familjet e tyre dhe gjithë Izraelin”, u shpreh Balla në reagim.

Ushtria izraelite ka shpallur gjendjen e luftës pas sulmeve masive sot në mëngjes ndaj Izraelit nga Rripi palestinez i Gazës.

Organizata militante Hamas nisi sulmet me qindra raketa dhe me infiltrimin e luftëtarëve të armatosur nga Rripi i Gazës në Izrael. Izraeli është kundërpërgjigjur dhe ka bombarduar Gazën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts