Monday, December 11, 2023
HomePolitikëU akuzua për shpërdorim detyre, Gjykata e Posaçme dënon me 1 vit...

U akuzua për shpërdorim detyre, Gjykata e Posaçme dënon me 1 vit e 6 muaj burg ish-kryebashkiakun e Fushë-Arrëzit

-

 

Gjykata e Posaçme dënon me 1 vit e 6 muaj burg ish-kryebashkiakun e Fushë-Arrëzit, Fran Tuci, i cili ishte nën akuzën “shpërdorim detyre” pasi ka lejuar hapjen e një rruge prej 1.8 km gjatësi dhe 5 m gjerësi në zonën pyjore, nismë kjo e një subjekti privat. Tucit i është hequr e drejta për të ushtruar funksione publike edhe për 5 vjet.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts