Tuesday, December 12, 2023
HomeAktualitetRefuzohet ekstradimi i ish-anëtarit të UÇK, lirohet Dritan Goxhaj

Refuzohet ekstradimi i ish-anëtarit të UÇK, lirohet Dritan Goxhaj

-

Ish-anëtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj lirohet nga burgu.

GJYQI
Mësohet se seanca e parë gjyqësore do të mbahet në orën 9:45, ku do të vendoset nëse do të ekstradohet apo jo, ndërsa i dyti për revokimin e masës së sigurisë.

Goxhaj, i cili është arrestuar për llogari të Gjykatës Speciale, akuzohet për kryerjen e veprave penale “Frikësimi gjatë procedurës penale” dhe “Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare”, parashikuar nga legjislacioni penal i Republikës së Kosovës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts