Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetVeliaj në Kanada: I lumtur që u shtrëngova duart plot shqiptarëve

Veliaj në Kanada: I lumtur që u shtrëngova duart plot shqiptarëve

-

“I lumtur që, në ditën e parë të vizitës në Kanada🇨🇦, i shtrëngova dorën plot shqiptarëve që jetojnë dhe punojnë prej vitesh në Otava. Jam shumë krenar për komunitetin tonë këtu, të cilët bashkë me Ambasadorin Ermal Muça janë një super skuadër që promovon vlerat, artin dhe kulturën shqiptare. 🇦🇱
Takimi me kryetarin e Bashkisë së Otavës, Mark Sutcliffe, ishte po ashtu një kënaqësi e veçantë, sepse biseduam se si mund të bashkëpunojmë dhe forcojmë më shumë lidhjet mes dy kryeqyteteve”, shkruan kryebashkiaku Veliaj nga Otava, ku ndodhet për një vizitë zyrtare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts