Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetDita nis me një lajm fantastik, ministrja Koçiu: Vijnë në jetë trinjakët

Dita nis me një lajm fantastik, ministrja Koçiu: Vijnë në jetë trinjakët

-

Ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu ka postuar në “Facebook” foton e trenjakëve që erdhën në jetë në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Krahas fotos, ministrja shkruan se trinjakët gëzojnë shëndet të plotë dhe se secili përfiton bonusin e bebes në masën 120 mijë lekë.

Më tej, Koçiu shkruan se rreth 200 mijë familje që janë gëzuar me ardhjen në jetë të fëmijëve të tyre kanë përfituar mbështetjen financiare të qeverisë për çdo të porsalindur përgjatë pesë viteve të fundit.

Ky program do vijojë të mbështesë familjet që jetojnë dhe kontribuojnë në Shqipëri.

Postimi i Ministres Koçiu

Mirë se erdhët Kajla, Kain dhe Krid!

Në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” kanë ardhur në jetë trinjakët të cilët gëzojnë shëndet të plotë dhe secili përfiton bonusin e bebes në masën 120 mijë lekë.

Mirënjohje mjekëve dhe infermierëve të këtij Materniteti për shërbimin e përkushtuar dhe profesionalizmin në kujdesin ndaj JETËS.

Rreth 200 mijë familje që janë gëzuar me ardhjen në jetë të fëmijëve të tyre kanë përfituar mbështetjen financiare të qeverisë për çdo të porsalindur përgjatë pesë viteve të fundit.

Ky program do vijojë të mbështesë familjet që jetojnë dhe kontribuojnë në Shqipëri.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts