Monday, December 11, 2023
HomePolitikëZgjidhen tre anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë! Ja sa vota...

Zgjidhen tre anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë! Ja sa vota mori secili…

-

 

Asambleja e Përgjithshme e Prokurorëve zgjodhi sot 3 anëtarët e rinj të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Mësohet se anëtari i parë i zgjedhur, është Moisi Duda, i cili mori 122 vota ndaj rivales, Aferdita Ndoi me 106 vota. Sakaq, raportohet se 6 vota ishin të pavlefshme. Dy kandidatet e tjerë të zgjedhur janë Olger Eminaj dhe Vatë Staka. Eminaj  ka marrë 103 vota,  ndërsa Stakai  ka arritur të marrë 98 vota.

Mandati u ka përfunduar Bujar Sheshit nga Apeli, Esmeralda Keshi, shkalla e Parë, Eloida Goxhi, shkalla e parë.

Kandidatët Për shkallët e para:

-Edina Kurti, Durrës

-Edlira Bako, Elbasan;

-Elsa Miha, Tiranë;

-Olger Minaj Korçë;

-Vatë Staka, Shkodër

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts